• Zvládanie stresu v súčasnej situácii - Žiacka školská rada

• Žiacka školská rada - Workshop - Zvládanie stresu v súčasnej situácii

Centrum voľného času - Regionálne cengrum mládeže pozýva členov a členky žiackych školských rád, ktoré pôsobia na stredných školách v Košickom kraji na online školenie s názvom:

Zvládanie stresu v súčasnej situácii

Termín školenia: 20. 04. 2021 /od 14:00 do 15:30/

Školenie bude prebiehať online cez platformu ZOOM.

Pre účasť na školenie je nutné sa registrovať cez následný odkaz:

Mgr. Václavíková, koordinátor ŽŠR

• Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

• Dňa 31. marca 2021 sa uskutočnilo krajské kolo SOČ dištančne - on-line pomocou služby Google Meet. Predchádzala mu skúška pripojenia dňa 29. marca 2021. Naše súťažiace to tento rok nemali vôbec ľahké. Išlo o novú situáciu, kedy mali svoje práce hodnotiacej komisii predstaviť netypickým spôsobom a mali na to vyhradených iba 10 minút. Práce a prezentácie si mohla komisia naštudovať pred krajským kolom, nakoľko tieto sa nahrávali do systému. V silnej konkurencii nášho odboru č. 15 - Ekonomika a riadenie boli vyhodnotené iba prvé tri miesta. Ostatné miesta boli určené jednotne ako 4. miesto. Celkovo v tomto odbore súťažilo 17 prác. Naše žiačky III. B triedy - Jozefína Sándorová, Natália Ubrežiová a Tamara Kocová s prácou Mrs. Burger, s. r. o., podnikateľský plán a žiačky II. B triedy Lucia Marcinová a Karolína Paulínová s prácou Eko domáce výrobky, podnikateľský plán sa s prezentovaním popasovali veľmi dobre. Prezentovať práce mohli iba autorky - Jozefína Sándorová a Lucia Marcinová. Obe práce boli vysoko hodnotené a pochvalu od hodnotiacej komisie krajského kola si mohli vypočuť obe prezentujúce. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

Ing. Jalčová, metodik SOČ